Dom Kultury 13 Muz zaprasza na V Dni Skandynawskie. 

Program: 

11.05.2018

godz. 11:00 – finał projektu „Tęczą przez Bałtyk”. Zaprezentowana zostanie wystawa prac plastycznych dzieci z Norwegii oraz prezentacja multimedialna prac dzieci ze szczecińskich przedszkoli i szkoły podstawowej. Prace były wykonane w 10 etapach tematycznych. Podczas uroczystości nastąpi podsumowanie projektu i wręczenie nagród. Na zakończenie zapraszamy na „SØTT BORD” – słodki poczęstunek skandynawski.

godz. 16:30 – wykłady autorskie dotyczące szwedzkiego i norweskiego stylu życia. Będą to spotkania ,br>z Anną Kurek i jej książką „Szczęśliwy jak łosoś” oraz Natalią Kołaczek i książką „I cóż, że ze Szwecji”.
W trakcie spotkania dowiemy się co to jest „syndrom Bullerbyn”, czy to prawda, że Karol XVI Gustaw zakazał używania wanien oraz co właściwie oznacza typisk norsk.

godz. 18:00 – w „Galerii na Strychu” zostanie otwarta wystawa multimedialna, na której będzie można zobaczyć prezentacje m.in. krajobrazów skandynawskich, jak również Muzeum Ikei w Almhult.

 

12.05.2018 sobota: 

godz. 10:00 – będzie można zapoznać się z MAŁĄ CZYTELNIĄ LITERATURY SKANDYNAWSKIEJ. Wysłuchać i poczytać opowieści skandynawskich w językach oryginalnych oraz w języku polskim. Następnie studenci skandynawistyki Uniwersytetu Szczecińskiego z koła naukowego „VIKING” zaproszą na ilustrowane opowieści o Skandynawii pt. „MAŁE I DUŻE SKANDYNAWSKIE PODRÓŻE”.

Będzie to spotkanie o kulturze Skandynawii, pięknie jej natury, o architekturze, nauce i turystyce.

godz. 16:00 – wykład o Marszałku Mannerheimie. Fińskim dowódcy wojskowym, który uczestniczył ,br>w wojnie rosyjsko-japońskiej, był szefem Misji Wojskowej w Chinach, a także sprawował dowództwo w 13 Pułku Ułanów w Mińsku Mazowieckim. Zakończeniem wykładu będzie otwarcie wystawy pt. „Śladami Marszałka Mannerheima w Polsce”.

godz. 18:00 – wystąpi CHÓR KAMERALNY „KAIROS” ze Szwecji. Kören „Kairos” został założony
w 2010 roku przez Panią Dyrygent i Dyrektor Muzyczną – Charlotte Blom. Repertuar chóru to muzyka klasyczna i nowoczesna z elementami improwizacji. Chór „KAIROS” ma na swoim koncie wiele koncertów z okazji różnych uroczystości i wydarzeń w regionie Skåne w Szwecji, jak również koncerty za granicą.

 

Miejsce: DK 13 Muz.
Data: 11.05.2018, od godz. 11.00 oraz 12.05.2018 od godz. 10.00.
Cena: wstęp wolny.

 

*źródło: materiały prasowe. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone są wymagane *