Szczecin European Film Festival w lecie zaprezentuje selekcję najnowszych produkcji filmowych w 4. konkursach: MUSIC SEFF – światowe kino dokumentalne o muzyce i jej twórcach, TELEFON ART – międzynarodowy konkurs krótkich form filmowych, POP SEFF – muzyka i obraz, czyli selekcja zaskakujących klipów muzycznych, Zachodniopomorskie Shorty – filmowa kuchnia z naszego regionu. Oprócz zmagań konkursowych specjalny program dla najmłodszych kinomanów w ramach SEFF MINI, Strefa Chillout z koncertami i specjalnymi pokazami filmowymi i wiele innych. Dobre kino od 13 do 17 czerwca!

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gmina Miasto Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Patronat honorowy: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka, Marszałka Województwa.Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza

Organizator: Stowarzyszenie OFFicyna

 

14.06.2018 czwartek. SEFF MINI’18 Młode Kino Europejskie

godz. 10:00 – 12:00. SEFF MINI’18 Młode Kino Europejskie vol. 1

godz. 12:00 – 14:00. SEFF MINI’18 Młode Kino Europejskie vol. 2

Spotkanie z najnowszym kinem europejskim, pełne emocji rozmowy na ważne i ciekawe tematy –
to atrakcyjna propozycja w ramach Szczecin European Film Festiwal dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Poprzez interaktywne działania, pod okiem doświadczonej animatorki Agnieszki Walancik uczestnicy poznawać będą tajniki sztuki dyskusji. Oczywiście inspiracją rozmów będzie prezentowany film,
bo dobre kino jest najważniejsze!

Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”

Wstęp bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy.

14.06.2018 czwartek g. 18:00 – 22:00. Zachodniopomorskie Shorty – Finał SEFF’18

Zachodniopomorskie SHORTY Finał 2018, czyli filmowa kuchnia z naszego regionu, smaczne fabuły, wyborne dokumenty, zaskakujące wideoklipy i przepyszne kino eksperymentalne. To już 8. edycja konkursu

prezentującego najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe twórców związanych z województwem zachodniopomorskim. O zwycięstwie w konkursie zadecydują głosy publiczności i festiwalowego Jury. Wisienką na torcie będzie spotkanie z twórcami finałowych produkcji. Przyjdź, zobacz i wybierz najlepsze shorty tego roku! Dobre kino czeka.

Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”.

Wstęp bezpłatny.

15.06.2018 piątek. SEFF MINI’18 Młode Kino Niemieckie

Godz. 10:00 – 12:00. SEFF MINI’18 Młode Kino Niemieckie vol. 1

Godz. 12:00 – 14:00. SEFF MINI’18 Młode Kino Niemieckie vol. 2

Silne, intrygujące, młode niemieckie kino tradycyjnie na Szczecin European Film Festival. Selekcja najciekawszych i nagrodzonych produkcji z tegorocznej edycji jednego z największych festiwali młodego kina w Niemczech FiSH – Filmfestival im Stadthafen z Rostocku. Projekcja połączona będzie
ze spotkaniem dla młodzieży (14-18 lat) z twórcami prezentowanych filmów oraz gościem specjalnym:
dr Klaus Blaudzun z Instytutu Nowych Mediów w Rostocku. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Frymus: dziennikarka Polskiego Radia Szczecin. Dobre niemieckie kino zaprasza!

Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”.

Wstęp bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy.

15.06.2018 piątek g. 18:00 – 21:00. POP SEFF – Finał konkursu klipów muzycznych SEFF’18

Drugie spotkanie z międzynarodowym konkursem krótkich filmowych form muzycznych POP SEFF,
w których obraz odgrywa równie istotną rolę co opisująca go muzyka. Filmową selekcję tego,
co w artystycznym, muzycznym kinie „piszczy” oceniać będzie Jury, w skład którego wejdą znani twórcy tego gatunku jak Mateusz Winkiel oraz Wy droga publiczności. Po prezentacjach konkursowych Piotr Rokicki z Radia Szczecin poprowadzi rozmowę z zaproszonymi gośćmi na temat kondycji i przyszłości wideoklipów w przemyśle muzycznym. Jaki wpływ na osiągnięcie sukcesu mają klipy, czy każdy z nas może być twórcą kultowych produkcji tego gatunku? Rzuć uchem i okiem i przekonaj się sam. Dobre kino i muzyka czeka.

Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”.

Wstęp bezpłatny.

15.06.2018 piątek g. 21:00 – 23:00. POP SEFF Extra – Koncert solowy Damiana Ukeje SEFF’18

Damian Ukeje jakiego nie znacie, czyli intymny koncert na gitarę akustyczną i głos jednego
z najbardziej uzdolnionych songwriterów młodego pokolenia w Polsce. W programie utwory z dwóch płyt długogrających

artysty „Ukeje” i „UZO” oraz kilka muzycznych niespodzianek. Dzięki współpracy z między innymi Janem Borysewiczem, Sarsą, Piotrem Roguckim, Mateuszem „Matheo” Schmidtem, Małgorzatą Ostrowską, Wojciechem Olszakiem, Braćmi w ostatnich latach jego wrażliwość koncertowa nabrała dojrzałego i zaskakującego kształtu. Ukeje, do tej pory głownie kojarzony z cięższym brzmieniem, powraca w nieoczekiwanym wydaniu, którego jeszcze nie mieliśmy okazji usłyszeć w Szczecinie.

Organizatorzy, partnerzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Dom Kultury „13 Muz”.

Ceny wstępu: 10 zł ulgowy / 15 zł normalny.

 

Miejsce: DK 13 Muz. 
Data: 13-15.06.2018.
Cena: Wstęp płatny tylko na POP SEFF Extra – Koncert solowy Damiana Ukeje SEFF’18, bilet ulgowy 10 zł, bilet normalny 15 zł. 

 

 

 

*źródło: materiały prasowe. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone są wymagane *