Dom Kultury 13 Muz zaprasza na „Miasto to teatr”, wydarzenie w ramach festiwalu Kontrapunkt.

1 czerwca to dzień szczególny dla najmłodszych. Dlatego to właśnie dzieci, przy wsparciu dorosłych, poprzez ruch, śpiew, muzykę i taniec opowiedzą o postaciach z elewacji szczecińskich kamienic. Głównymi bohaterami korowodu oraz spektaklu będą ożywione maszkarony, przeniesione wprost
z elewacji śródmiejskich kamienic. Legendy głoszą, że maszkarony miały bronić mieszkańców przed złymi mocami. Nocą odrywały się od ścian i latały nad miastem, skrzecząc złowrogo, aby przegonić demony ciemności. Ludzie wierzyli, że maszkary odstraszą potencjalnych najeźdźców i miasto będzie bezpieczne. Twórcy wydarzenia odniosą się do legendy i przy pomocy teatru tańca, pantomimy, breakdance oraz baletu opowiedzą o walce dobra ze złem. Wydarzenie jest próbą teatralizacji przestrzeni publicznej, ulic oraz szczecińskich podwórek. Korowód przejdzie głównymi ulicami Szczecina, od ul. Jagiellońskiej do pl. Lotników.

Planowany korowód oraz maszkarony stały się inspiracją do przygotowania działań edukacyjno-animacyjnych w podwórkach, które od 12 maja będą prowadzić szczecińscy animatorzy: Maria Stafyniak. Krzysztof Lubka, Paweł Kula oraz organizacje: Las Sztuki, Oswajanie sztuki i Teatr Tańca Kiosk Ruchu.

 

Koncept: Marek Sztark.
Reżyseria: Krzysztof Lubka.
Maski: Kasia Mierzejewska.
Konsultacje scenariuszowe: Paula Ratajczak.
Koordynacja: Maja Olendzka, Marta Ostasz.

Organizatorem 53.PTMF jest Dom Kultury „13 Muz”.
Współpraca: Teatr Tańca Kiosk Ruchu, Przepraszam Tworzę się. Organizacja Artystyczna Mad Skillz, Państwowe Ognisko Baletowe w Szczecinie, Przedszkole Publiczne nr.8, Kontrabanda. 

 

Miejsce: ul. Jagiellońska przy dawnym Hotelu Gryf.
Data: 01.06.2018, godz. 12.00.
Cena: wstęp wolny.
Więcej informacjihttps://www.facebook.com/events/1818700545104486/

 

*źródło: materiały prasowe. 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone są wymagane *