„Filmowe retrospekcje” to kolejny program artystyczny przygotowany przez Salon Artystyczny Seniorów SAS działający przy Domu Kultury 13 Muz. Tym razem tematem wiodącym spotkania będzie film i sztuka filmowa. Swoje dzieła zaprezentuje zespół Foto-Video ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku i i uczestnicy Kameralnej Akademi Filmowej działającej przy Stowarzyszeniu KAMERA. Autorzy pokażą także prace fotograficzne pt. „Szczecin dzisiaj”.

Widzowie będą mogli obejrzeć między innymi filmy zrealizowane przez seniorów takie jak: „Cmentarz” reżyseria Mieczysław Marków – biorący udział w Szczecin European Film Festiwal
w 2017 r.; „W Starym Kinie” autorzy Gabriela Mazurek oraz Mirosława Czaplińska, 
produkcja Stowarzyszenie Kamera 2017; „Jak to się robi z seniorami”realizacja Anna Wiśniewska, Krzysztof Kuźnicki, produkcja Stowarzyszenie Kamera 2014;  „Adieu” reżyseria Krzysztof Kuźnicki produkcja Stowarzyszenie Kamera 2014; „Bawmy się razem.Woodstock 2013″ reżyseria Krzysztof Kuźnicki, Anna Wiśniewska, Andrzej Richter, Ryszard Soldat, Maria Soldat, Magdalena Richter, Helena Biała, Halina Jarmołowicz, produkcja stowarzyszenie Kamera 2014.


O zespole Foto-Video z SUTW

Zespół Foto-Video fotografuje i filmuje różne, ciekawe obiekty i wydarzenia. Filmowanie w naszej praktyce polega na rejestrowaniu różnych imprez z życia SUTW i naszych zespołowych plenerów, wyjazdów i innych ciekawych zdarzeń. W ostatnich latach nakręciliśmy kilka krótkich filmów fabularnych oraz kilka filmów dokumentalnych, współpracując także ze Stowarzyszeniem KAMERA.
Wykonane zdjęcia wystawiamy w wielu obiektach Szczecina i nie tylko. Nasze wystawy zyskują uznanie wśród oglądających. W zakresie fotografowania i filmowania kontynuujemy dotychczasową praktykę stałego podnoszenia wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu.

Aleksandra Szachniewicz – kierownik Zespół Foto-Video. 

 

O Salonie Artystycznym Seniorów

Salon Artystyczny Seniorów to grupa aktywnych szczecińskich seniorów współpracujących z DK 13 Muz. Powstała na początku 2017 roku i może się już pochwalić dużą imprezą artystyczną, którą zrealizowała w czerwcu 2017 w Domu Kultury 13 Muz jako I Spotkania Artystyczne Seniorów
– Przegląd twórczości artystycznej seniorów województwa zachodniopomorskiego. W ramach działalności SAS prezentowane są na scenie DK 13 Muz ciekawe dokonania artystyczne seniorów głównie ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego – spektakle teatralne i kabaretowe, projekcje filmów, wystawy plastyczne, prezentacje poetyckie i wokalne. Rada programowa SAS przygotowuje co miesiąc nowe wydarzenie z myślą o seniorach.

Zespół SAS zaprasza wszystkie osoby zainteresowane współpracą w każdą środę w godz. 14.00-16.00.

Opieka artystyczna SAS: Janusz Janiszewski

 

Miejsce: Dom Kultury 13 Muz.
Data: 20.04.2018, godz.18.00. 
Cena: Wstęp wolny.

 

*źródło: materiały prasowe.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone są wymagane *