Już w najbliższy piątek, 27 kwietnia o godzinie 18.00 w Starej Rzeźni odbędzie się spotkanie autorskie
z Leszkiem Hermanem promujące trzecią powieść szczecińskiego pisarza. Po bestsellerowych „Sedinum. Wiadomość z Podziemi” i „Latarni Umarłych” przyszedł czas na kolejną powieść inspirowaną zachodniopomorskimi legendami, ale przeniesioną do czasów współczesnych. Warto dodać, że dwie powieści Leszka Hermana do dzisiaj pozostają najczęściej kupowanymi pozycjami
Kubryku Literackim w Starej Rzeźni. Twórczość pisarska przyniosła szczecińskiemu architektowi sławę w całej Polsce. Wiele wskazuje na to, że „Biblia Diabła” będzie kolejnym hitem.

Opis powieści „Biblia Diabła”:

 

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny światowej. Koniec wojny trzydziestoletniej. W całej Europie płoną stosy, trwa polowanie na czarownice. Upada księstwo pomorskie. Od brzegów wyspy Wolin odbija galeon, w którego ładowni ukryty jest przerażający ładunek. Klątwa z nim związana dosięgnie każdego, kto odważy się go tknąć.

Mroźna noc, 5 marca 1945 r. Z podjazdu starego pałacu wyrusza kawalkada wyładowanych po brzegi wozów. Kolumna uciekinierów podąża na zachód, uchodząc przed wkraczającą na Pomorze armią radziecką. Wywożą jeden z najcenniejszych pomorskich artefaktów. Co tak naprawdę wydarzyło się tej marcowej nocy? Co wywieziono? Jedna z największych tajemnic Pomorza wciąż przyciąga rzesze poszukiwaczy skarbów. Ku utrapieniu architekta Igora Fleminga tym tropem podąży także jego klient
– pewien bogaty szczeciński przedsiębiorca. Wszystkie ślady prowadzą do wystawionego na sprzedaż domu na klifie, wokół którego kręci się mnóstwo podejrzanych typów…

Szczecińska dziennikarka Paulina Weber nie pierwszy raz wciąga swoich przyjaciół – Igora i Johanna
– w reporterskie śledztwo, tym razem dotyczące zbrodni z czasów wojny trzydziestoletniej. Szybko okazuje się jednak, że grożące im niebezpieczeństwo jest całkowicie współczesne.

Czym inspirował się Leszek Herman i czy w legendach o pomorskich czarownicach jest wiele prawdy czy to stuprocentowa fikcja? Do jakich niezwykłych historii udało się dotrzeć? Jakie szczecińskie elementy znajdziemy w „Biblii Diabła”? Kogo ta książka zachwyci, a kogo… oburzy? Na te i inne pytania autor udzieli odpowiedzi gościom Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już w piątek o godzinie 18.00.

Będzie możliwość zakupienia książki oraz zdobycia dedykacji. WSTĘP WOLNY. CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA SERDECZNIE ZAPRASZA!

 

Miejsce: CKE Stara Rzeźnia.
Data: 27.04.2018, godz. 18.00.
Cena: wstęp wolny.

 

*źródło: materiały prasowe. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone są wymagane *