„Śpiewa grając na skrzypcach, jakby szła skacząc po górach”

Dorota „Sowa” Kuziela – autorka poetyckich tekstów oraz wierszy, do których komponuje muzykę tworząc z nich piosenki. Osiągnęła rzadką umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach, co nadaje jej występom niecodziennego kolorytu i pozwala osiągnąć niespotykane dotąd efekty brzmieniowe. Jej styl, to swoiste połączenie folku, poezji śpiewanej i muzyki klasycznej. Obdarzona głosem, który potrafi pokazać wielką paletę wrażliwości. Laureatka przeglądów piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, między innymi znalazła się w „Wielkiej Piątce” na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie (2013), zdobyła pierwszą nagrodę na festiwalu „Wschody” w Lublinie i na festiwalu „Łaźnia”
w Radomiu (2017), nagrodę Grand Prix festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim (2017). Znalazła się w finale Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2017), uczestniczyła również w 3 etapach telewizyjnego talent show The Voice of Poland wpierw w drużynie Marii Sadowskiej, następnie pod skrzydłami Marka Piekarczyka (2014).

„Dorota Kuziela jest znakomitym przykładem nierównego rozdawania talentów przez Opatrzność. Oto w jednej osobie odnaleźć możemy sublimację skrzypcowych szmerów, mocne gitarowe riffy oraz potężny wokal przywołujący amerykańską legendę Janis Joplin. I przy tych wszystkich walorach jest też Dorota osobą wyczuloną na piękno, na oddechy ludzi przechodzących obok, na urok analogowej natury życia.”

 

Miejsce: DK 13 Muz.
Data: 23.04.2018, godz. 19.00.
Cena: Bilety 30 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fmi w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK 13 Muz
w cenie 40 zł.

 

 *źródło: materiały prasowe. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone są wymagane *