Spektakl muzyczny „Moja ABBAautorstwa Tomasza Mana w reżyserii Pawła Niczewskiego. Premiera odbyła się w listopadzie 2017 r.

Lata 70. XX wieku w Polsce to czasy smutne, szare i pozbawione inspirujących rozrywek. Przyjazd szwedzkiego zespołu muzycznego ABBA budzi tęsknotę za kolorową rzeczywistością. Urzekające melodie, barwne, fantastyczne kostiumy, uśmiech, pewność siebie i beztroska. Wówczas w Polsce nikt nie miał odwagi tak wyglądać ani nawet podobnie myśleć. Tekst Tomasza Mana „Moja ABBA” doskonale oddaje klimat tamtych czasów.

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Jak wyjaśniają organizatorzy, konkurs ma na celu „popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych”.

Tomasz Man – autor
Paweł Niczewski – reżyseria, adaptacja
Tomasz Lewandowski – aranżacje i opracowanie muzyczne
Wanda Kowalska – kostiumy
Arkadiusz Buszko – plastyka ruchu

Obsada: Dorota Chrulska, Rafał Hajdukiewicz, Konrad Pawicki, Marta Uszko.

 

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)
Data: 13.04.2018 (piątek), godz. 21.30; 15.04.2018 (niedziela), godz. 17.00; 27.04.2018 (piątek), godz. 21.30.
Cena: bilet normalny, 30 zł, bilet ulgowy 20 zł.

 

*źródło: materiały prasowe. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone są wymagane *